Hravý průvodce Prahou

 
 

Jak dostat děti ven aneb proč jsem napsala Hravého průvodce Prahou...

Mnohokrát jsem se během průvodcování setkala s tím, že i větší děti z Prahy a blízkého okolí ještě nikdy nenavštívily Pražský hrad, Vyšehrad, Staroměstský orloj a další místa, kudy kráčely dějiny celého národa. Když se zeptám, jak je to možné, že je sem rodiče nebo jiní dospělí nikdy nevzali, dozvídám se, že je všechno moc drahé... a na mou druhou otázku: "Co děláte tedy děláte o víkendech/prázdninách?", slýchám opakovaně "... jezdíme na Zličín, Černý Most, Nový Smíchov na nákupy, do kina apod."

Takže asi tak... tento průvodce je určen všem, kdo chtějí projít ulicemi historického jádra Prahy s otevřenýma očima a rozhodně přitom nemusí utratit "majlant." Budete až překvapeni, kolik zajímavého uvidíte, potkáte či navštívíte zcela zdarma. Samozřejmě, že do interiérů Pražského hradu či synagog Židovského muzea Vás zdarma nepustí, ale ani tato investice není větší než vstupenky do zábavních center a při různých příležitostech se dají pořídit i docela výhodně. Navíc jsem se průvodce snažila napsat tak, aby byl pomocníkem i dospělému doprovodu, který se v Praze tolik neorientuje, aby trasa byla přehledná, výklad srozumitelný a vždy jej doplňovala nějaká méně známá zajímavost. Tak jen doufám, že se podařilo

 

RECENZE ČTENÁŘŮ:

 www.z bozi.cz/vyrobek/hravy-pruvodce-prahou-petrinova-iva-2019-pevna/ 

www.megaknihy.cz/historie/349814-hravy-pruvodce-prahou.html?search_pos=1

www.luxor.cz/product/hravy-pruvodce-prahou-zbo000124164?gclid=EAIaIQobChMI1p_xs-uz9wIVhIxRCh3aZAKQEAQYAyABEgK72PD_BwE

 

 

Na planetě YÓ mi sice zkomolili jméno, ale přesto je fajn vidět knižní prvotinu na Déčku: TýYova knihovna: Iva Petřinová Hravý průvodce Prahou — Planeta YÓ — iVysílání — Česká televize (ceskatelevize.cz)

 

Pořadatelé Výročních cen Zlatá stuha mi pro změnu dali jiné křestní jméno, ale radost z vítězství pro ilustrátora Vojtěcha Šedu v kategorii populárně-naučných knih pro děti to nikterak nekazí. Jeho pidikomiksy vtipně a výstižně doplňují stránky Hravého průvodce: Zlatá stuha - Zlatá stuha 2020 zná své vítěze! (zlatastuha.cz) Jak se líbí vám?

 

Fotogalerie: Hravý průvodce Prahou

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o zaslání knížky s věnováním, kontaktujte mě prostřednictvím tohoto formuláře