Kdo jsme

Nabízíme široké spektrum tradičních i velmi neobvyklých a úzce specializovaných komentovaných vycházek Prahou pro žáky základních a středních škol, ale také pro milovníky toulek historickou Prahou z řad dospělých a celých rodin.

 

Naší hlavní náplní je prohlubování a doplňování znalostí učiva historie, architektury, výtvarného umění a dějin hudby přímo v terénu, tedy v ulicích Prahy v doprovodu profesionálních průvodců. 
Naším záměrem je představit Prahu jako jedinečné místo, kde se odehrála řada více či méně radostných událostí podstatných pro celý národ, ale také množství příběhů obyčejných lidí, kteří zde žili a jejichž duch dodnes utváří a ovlivňuje ráz města. Máme rádi Prahu, její historii a památky a naše nadšení a hrdost na ni se snažíme přenést i na "naše" děti. A aby se vycházek mohlo zúčastnit co nejvíce dětí, udržujeme stále co nejpříznivější ceny pro dětské kolektivy a nemáme stanoven minimální počet účastníků. Vítáme totiž každého zájemce o toulání a poznávání naší "matičky měst".
Zároveň však pořádáme i víkendové vycházky, kterých se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak celé rodiny. Snažíme se o co nejpestřejší spektrum vycházek, sledujeme důležitá výročí a inspirujeme se aktuálními tématy. Přesto zůstává v hlavní roli jedinečná a nikdy nás neomrzící se Praha.
 
Stačí zvednout oči, nastražit uši, nasát atmosféru a pocítíte na vlastní kůži důvody, proč nám Prahu závidí celý svět.
 

 

Věříme, že si z naší nabídky vyberete a na toulání s Vámi se za celý tým průvodců těší 

Iva Petřinová